پارکینگ مکانیزه خانگی یا پارکینگ مکانیزه دو طبقه

این روزها با افزایش خودرو در کشور یکی از نیازهای اساسی خانه های مسکونی، وجود مکانی برای پارک کردن خودرو است. پارکینگ مکانیزه خانگی یا پارکینگ مکانیزه دو طبقه به رفع نیاز خانواده ها کمک می کند و برای خانه های مسکونی دارای دو الی چند خودرو انتخاب مناسبی است.

همیشه پارک کردن خودرو در کوچه و خیابان ترس و دلهره ای در جان صاحبین می اندازد و موجب مزاحمت برای عابرین می شود. اما با روی کار آمدن پارکینگ های مکانیزه این مشکل قابل حل است. در واقع با اجرای پارکینگ مکانیزه طبقاتی می توان در جای پارک یک خودرو، دو الی چند خودرو قرار دارد. بدین شکل، از کمترین فضا بیشتر استفاده را برد.

پارکینگ مکانیزه خانگی چیست؟

پارکینگ مکانیزه مسکونی یا همان دو طبقه، سازه ای هوشمند است که در مکان های بدون فضای کافی برای پارک خودرو اجرا می شود. این سازه به حالت طبقاتی طراحی شده است که خودروها در جایگاه خاص روی یکدیگر قرار می گیرند.

از نظر ساختاری پارکینگ های مسکونی دو طبقه بسیار مطمئن هستند و از پایه های محکم و صفحات مقاوم طراحی می شوند. کاملا متحرک هستند و به راحتی یک خودرو در بالای خودرو دیگر قرار می گیرند. همچنین به دلیل داشتن چندین سنسور، از بروز خطر جلوگیری و به حالت اتوماتیک قفل ها و ترمزهای چند مرحله ای فعال می شود. از دیگر ویژگی های جذاب این سازه، امکان جابجایی آن است، با پرداخت هزینه بسیار کم می توان این پارکینگ به محل دیگر منتقل کرد.

پلان پارکینگ دو طبقه نیز موجب می شود پس از قرارگیری خودرو روی آن، به سمت بالا حرکت کند. بدین شکل، خودرو دیگر قابلیت پارک در محل زیر خودرو اولیه را دارد. برای خروج، ابتدا باید خودرو پایین خارج شود، سپس با پایین آمدن پالت، خروج خودرو بالایی نیز صورت می گیرد.

انواع پارکینگ مکانیزه دو طبقه خانگی

پارکینگ مکانیزه دوبل به دو مدل مختلف قابل تولید است که هر کدام دارای شرایط متفاوتی هستند:

پارکینگ مکانیزه دبل یا دو طبقه مزاحم

با توجه به تغییراتی که در خانواده و پیشرفت در زندگی فردی اتفاق افتاده، ممکن است چندین خودرو در حیاط خانه وجود داشته باشد. اگر در آپارتمان زندگی می کنید و دارای دو خودرو هستید، مجبور می شوید خودرو دیگر را در خیابان یا جای دیگر پارک کنید. در این مواقع، پارکینگ مکانیزه دبل یا دو طبقه مزاحم می تواند راه گشا باشد. این پارکینگ مخصوص کسانی است که یک جای پارک دارند، اما از دو خودرو برخوردار هستند. ویژگی های ساختار این سبک پارکینگ مکانیزه دبل وابسته را با یکدیگر بررسی می کنیم:

  • کاملا ایمن است.
  • از دو پایه محکم و یک صفحه مقاوم کلاف کشی شده و متحرک ساخته شده است.
  • به راحتی قابل نصب است، بدون این که نیاز باشد، تغییرات خاصی در فضای ساختمان شکل بگیرد.
  • هیچ گاه موجب بروز خطر نمی شود.
  • در زمانی که خودرو یا شی متحرک یا ثابت درون آن قرار گیرد، به طور خودکار از حرکت دست برمی دارد.
  • این سازه دارای سیستم موتور گیربکس اروپایی، قفل ها و ترمزهای چند مرحله ای است.
  • به دلیل داشتن چندین سنسور، تشخیص مانع و حرکت زیر پالت به صورت ایمن انجام می شود.

پارکینگ دبل غیرمزاحم

این مدل پارکنیگ مکانیزه دو طبقه مسکونی مناسب فضای خالی با طول 5 متر روبروی خودرو پارک شده است. نحوه طراحی این سبک بدین گونه است که خودرو بالایی کمی رو به جلو حرکت می کند و بعد از عبور از خودرو زیرین به زمین می رسد. در واقع هر دو خودرو بدون ایجاد مزاحمت برای یکدیگر پارک می شوند و امکان خروج هر کدام به راحتی وجود دارد.

طرح دیگر پارکینگ دو طبقه غیرمزاحم، با گودبرداری اجرا می شود. بدین شکل است که یک خودرو از زیر زمین به بیرون راه می یابد و خودروی دیگر روی آن پارک می شود. نام دیگر این مدل پارکینگ دوبل غیرمزاحم، پارکینگ محو است که معمولا برای خانه های ویلایی و حیاط دار کاربرد دارد.

نگهداری پارکینگ مکانیزه خانگی یا پارکینگ مکانیزه دو طبقه

زمانی که تصمیم می گیرید برای محیط خانه یا آپارتمان پارکینگ مکانیزه مسکونی طراحی کنید، بهتر است به نحوه نگهداری از آن نیز توجه ویژه داشته باشید. این نوع پارکینگ ها برای دوام و ماندگاری نیاز به سرویس دهی و تعمیرات دوره ای دارند. باید هر چند ماه یک بار بخش های مختلف سازه توسط افراد کاربلد و متخصص بررسی شود و روغن کاری دوره ای به عملکرد بهتر آن کمک می کند.

اگر احساس می کنید برای انتخاب پارکینگ مکانیزه دو طبقه دچار مشکل هستید و نمی دانید کدام طرح برای شرایط محیطی شما بهتر است، با مشاورین فروش تماس بگیرید. با بررسی مشخصات دقیق، بهترین سازه برای پارک خودروهای خانگی تان پیاده سازی می شود.

امتیاز

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.