هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه چقدر است؟

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه به عوامل مختلفی بستگی دارد. اکثر افراد که تصمیم به اجرای پارکینگ های مکانیزه می گیرند، اولین چیزی که ذهن آن ها را به خودش مشغول می کند، قیمت است. با دانستن عوامل موثر بر قیمت این سازه، راحت تر می توان تصمیم گرفت چه طراحی و سبکی برای ساخت مناسب تر است. یا چگونه می توان نیازهای خود را از پارک نمودن خودرو رفع کرد، در حالی که هزینه منصفانه ای را پرداخت کرده باشیم.

با افزایش ماشین ها و نبود فضای کافی پارک، راه اندازی پارکینگ های مکانیزه یکی از بهترین پیشنهادها است. این سازه برای محیط های دارای رفت و آمد زیاد و خیابان های شلوغ بهترین نتیجه را به همراه داشته است و هزینه اجرایی آن به عوامل مختلف همچون، مدل، شرکت سازنده، هزینه های نصب، کیفیت و عملکرد آن بستگی دارد.

هزینه ساخت انواع پارکینگ مکانیزه

پارکینک مکانیزه در طرح های مختلف تولید می شود که رایج ترین آن به شرح زیر است:

  • پارکینگ دبل یا دوتایی مزاحم
  • پارکینگ دبل یا دوتایی غیرمزاحم
  • پارکینگ پلتفرمی
  • پارکینگ تریپل یا سه تایی غیر مزاحم
  • پارکینگ مکانیزه روتاری
  • پارکینگ مکانیزه برجی
  • پارکینگ مکانیزه گرند – زیرزمینی
  • پارکینگ مکانیزه طبقاتی اتوماتیک

هزینه ساخت هر کدام از پارکینگ های مکانیزه با یکدگیر متفاوت است، زیرا پیچیدگی اجرایی آن ها نسبت به یکدیگر کاملا فرق می کند. علاوه براین، ابعاد پارکینگ، قطعات انتخابی، برند و نقشه اجرایی روی قیمت پارکینگ مکانیزه طبقاتی تاثیر می گذارد. در آخر، هزینه نهایی براساس جای پارک یا پالت مشخص می شود.

قیمت پارکینگ مکانیزه طبقاتی خانگی و عمومی

قیمت پارکینگ مکانیزه خانگی یا عمومی براساس هر یک جای پارک یا پالت مشخص می شود. در واقع اکثر برندهای تولیدکننده پارکینگ مکانیزه قیمت سازه ها را برای هر واحد مشخص می کنند. بدین شکل، با ضرب تعداد جای پارکی که نیاز دارید، هزینه نهایی قابل محاسبه است.

اگر هزینه قید شده ای در سایت ها مشاهده کردید، باید بگوییم این هزینه ها حدودی است و احتمال این که براساس پروژه و تاریخ ثبت سفارش تغییر یابد زیاد است. گذر زمان و روش های تامین روی هر یک از مدل پارکینگ ها تاثیر می گذارد و بهترین روش برای آگاهی از قیمت ساخت پارکینگ مکانیزه خانگی، تماس گرفتن با کارشناسان برند مورد نظر است.

قیمت پارکینگ مکانیزه پازلی

پارکینگ پازلی یکی از رایج ترین مدل هاست که در محیط های مختلف اجرا می شود و کاربرد فراوانی دارد. ارتفاع این پارکینگ حدود 2.4 متر در نظر گرفته شده است که قیمت سازه را عوامل مختلف تعیین می کند. برای اطلاع دقیق از قیمت باید با مشاورین فروش تماس بگیرید.

قیمت پارکینگ مکانیزه پلت فرمی

پارکینگ پلت فرمی به نام پارکینگ پازلی یک طبقه معروف است که ترکیبی از پارکینگ سنتی و مکانیزه در طراحی آن به چشم می آید. برای اجرای این پارکینگ ارتفاعی کمتر از 3.5 متر نیاز است، بدین شکل برای پارک خودرو در این سازه محدودیت هایی وجود دارد. برای درک بهتر از طراحی پارکینگ پلت فرم، کافی است پارکینگ سنتی را بدون راهروهای بین خودروها در نظر بگیرید.

قیمت پارکینگ مکانیزه دبل مزاحم

پارکینگ دبل مزاحم جز خوش قیمت ترین پارکینگ های مکانیزه طبقاتی است. این مدل توانایی تبدیل جای یک پارک خودرو به دو پارک خودرو را دارد که هزینه آن براساس یک جای پارک مشخص می شود. در واقع برای هر واحد جای پارک هزینه مشخصی در نظر می گیرند.

قیمت پارکینگ مکانیزه دبل غیرمزاحم

پارکینگ مکانیزه دبل غیرمزاحم به دو روش دفنی و افقی – عمودی طراحی می شود. مدل دفنی برای مکان هایی مناسب است که شرایط لازم برای گودبرداری را ندارد. از مدل مکانیزم حرکتی افقی- عمودی نیز برای فضای خالی مانند راهروها در بخش جلوی خودرو پارک شده استفاده می شود. هر کدام از طرح ها در قیمت مشخصی هستند که با انتخاب هر کدام می توانید با مشاورین فروش تماس بگیرید.

قیمت پارکینگ مکانیزه روتاری

مدل روتاری نیز یکی از پرمخاطب ترین طرح های پارکینگ مکانیزه است که در شهرهای بزرگ کاربرد زیادی درد. هزینه اجرایی این سازه با توجه به جای پارکی که ارائه می دهد، مشخص می شود. اما در حالت کلی، قیمت مناسبی دارد و برای کسب اطلاع دقیق باید مشاورین صحبت کنید. ظرفیت پارکینگ تاحدود زیادی روی هزینه نهایی پارکینگ چرخ و فلکی موثر است.

قیمت پارکینگ مکانیزه زیرزمینی

پارکینگ زیرزمینی مکانیزه مناسب مجتمع های تجاری طراحی شده است که به راحتی در طبقه همکف نصب می شود. قابلیت جابجایی خودرو به حالت اتوماتیک از ویژگی های بارز این سازه است که کار سرنشینان را بسیار راحت تر کرده است. هزینه این سازه براساس نوع مکانیزم، طرح و مدل مشخص می شود که برای هر واحد آن قیمت دقیقی از سوی برند انتخابی بیان خواهد شد.

سخن پایانی

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه براساس تعداد جای پارک، هزینه ساخت، روش ساخت، چینش، ابعاد و … مشخص می شود. پس قبل از هر چیزی، طرح دلخواه خود را انتخاب و در مورد آن با مشاورین فروش صحبت کنید. متخصصین فعال در این زمینه با دقت کافی بر متراژ مورد نظر، نوع سازه و لوازم جانبی مورد نیاز به برآورد قیمت می پردازند.

امتیاز

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.