پارکینگ پازلی Puzzle type- PPT

پارکینگ مکانیزه پازلی چیست؟

پارکینگ مکانیزه پازلی یکی از انواع پارکینگ های مکانیزه طبقاتی است که امروزه در شهرها بخصوص در مناطق شلوغ و با تراکم بالا کاربرد و محبوبیت بسیار زیادی دارند. برای آشنایی با پارکینگ های مکانیزه و چرائی استفاده از آنها مطالعه مقاله پارکینگ مکانیزه چیست و چرا؟ توصیه می شود.

پارکینگ مکانیزه پازلی، با ساختاری شبیه به پازل می تواند بصورت دوبعدی و یا ماتریسی طراحی و پیاده سازی شود. در این نوع پارکینگ باید همواره یکی از خانه های هر ردیف و ستون برای جابجائی خودروها خالی بماند. از این پالت خالی برای جابجائی و خروج خودروها از پارکینگ استفاده می شود. با توجه به نحوه جاگذاری و خروج خودرو از این نوع پارکینگ، مدت زمان تحویل خودرو در این نوع پارکینگ مکانیزه نسبت به انواع دیگر بیشتر می باشد.

متداول ترین نوع پارکینگ مکانیزه پازلی نوع 8 تائی آن است. این تعداد بنا به نیاز و فضای موجود قابل افزایش تا 50 جای پارک و بیشتر می باشد.

پارکینگ مکانیزه پازلی برای چه مکان هائی مناسب است؟

پارکینگ مکانیزه پازلی برای افزایش فضای پارک خورو در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و … مناسب بوده و در طبقات همکف یا زیرزمین که ارتفاع آنها حداقل 4 متر باشد قابل اجرا و پیاده سازی است.

باید به این موضوع توجه شود که به دلیل بالا بودن زمان تحویل خودرو در این نوع پارکینگ مکانیزه،  این پارکینگ برای مکان هائی که تعداد مراجعه همزمان بالائی دارند مناسب نمی باشد.

نحوه کارکرد پارکینگ مکانیزه پازلی

 در پارکینگ مکانیزه پازلی، در هر ردیف همیشه باید یکی از پالت ها خالی بماند. از این پالت خالی برای جابجائی و خروج خودورها از پارکینگ استفاده می شود. نحوه کارکرد و جابجائی پالت ها جهت ورود و خروج خودروها در پارکینگ پازلی را می توانید در تصویر زیر ببینید. این ویدئو تنها یک برش افقی را نمایش می دهد.

پارکینگ مکانیزه پازلی
نحوه کارکردن پارکینگ مکانیزه پازلی

در صورت چند طبقه بودن پارکینگ مکانیزه پازلی، حرکت عمودی نیز به آن افزوده می شود.

پارکینگ مکانیزه پازلی
نحوه کارکردن پارکینگ مکانیزه پازلی

مزایای پارکینگ مکانیزه پازلی

  • ایمنیت و قابلیت اطمینان بالا
  • کاربری آسان، بدون نیاز به اپراتور
  • سیستم جابجایی هوشمند خودرو
  • قابلیت جابجایی سازه­ی پارکینگ بعد از نصب
  • مصرف برق بسیار کم
  • تعداد ورود و خروج بالا بسته به شرایط ساختمان و سایت
  • بهره برداری بیشتر از فضا
  • پایین بودن مدت زمان ساخت تجهیزات و مدت زمان نصب و راه اندازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *